-
Хто такі соціальні підприємці?
Соціальні підприємці — це особи, які починають підприємницьку справу з наміром вирішити соціальні проблеми та зробити внесок у суспільне благо.
-
Чи мають соціальні підприємства обов‘язково бути неприбутковими?
Ні! Вони можуть мати прибуткову, неприбуткову або гібридну модель. Тим не менш, кошти зазвичай використовуються для підтримки операційних витрат.
-
У чому різниця між соціальними та “звичайними” підприємцями?
Найбільша відмінність – це кінцева мета.
Соціальні підприємці менше зацікавлені у визначенні свого успіху прибутком – натомість тим, як їх діяльність приносить користь суспільству.
Крім того, деякі соціальні підприємства можуть не дотримуватися типової організаційної структури — ними, наприклад, можуть повністю керувати волонтери, які не отримують зарплату.
-
Чи можна поєднувати соціальну діяльність із комерційною?
Так! Хоча соціальне підприємництво, як правило, є окремим підприємством, іноді підприємці можуть відкривати комерційні підприємства, які фінансують програми підтримки соціальних питань.
Все ще не до кінця зрозуміло? Давайте розберемо 3 цікаві та надихаючі приклади соціального підприємництва!
1. Books to Prisoners
«Книги для в’язнів» — соціальне підприємництво в Сіетлі, штат Вашингтон, яке прагне покінчити з циклом рецидивів у тюремній системі. Воно приймає пожертвування у вигляді книг від членів громади та книжкових магазинів, які потім пакують і відправляють ув’язненим особам. Грошові пожертвування використовуються для підтримки операційних витрат, таких як оренда офісних приміщень та придбання матеріалів, необхідних для розсилки книг.
2. TranSanta
TranSanta – це унікальне соціальне підприємництво, яке очолює громада. Він веде акаунт в Instagram, який містить і висвітлює історії трансгендерної молоді, яка потребує допомоги/підтримки. Ця молодь створюють списки бажань того, що їм дійсно потрібне, а зацікавлені учасники спільноти, які хочуть допомогти, можуть анонімно купувати та надсилати їм те, що їм потрібно.
3. Cracked It
Це соціальне підприємництво надає послуги з ремонту смартфонів у Лондоні, у складі якої працюють молоді люди з групи ризику та раніше ув’язнені. Підприємництво навчає молодь життєвим навичкам та надає можливість працевлаштування та заробітку членам громади, на яких, як правило, зневажає суспільство.