Блог

Соціальне підприємництво: Що це таке і Чому це важливо для багатьох з нас

  • Хто такі соціальні підприємці?

Соціальні підприємці — це особи, які починають підприємницьку справу з наміром вирішити соціальні проблеми та зробити внесок у суспільне благо.  

  • Чи мають соціальні підприємства обов‘язково бути неприбутковими?

Ні! Вони можуть мати прибуткову, неприбуткову або гібридну модель. Тим не менш, кошти зазвичай використовуються для підтримки операційних витрат.

  • У чому різниця між соціальними та “звичайними” підприємцями?

Найбільша відмінність – це кінцева мета.

Соціальні підприємці менше зацікавлені у визначенні свого успіху прибутком – натомість тим, як їх діяльність приносить користь суспільству.

Крім того, деякі соціальні підприємства можуть не дотримуватися типової організаційної структури — ними, наприклад, можуть повністю керувати волонтери, які не отримують зарплату.

  • Чи можна поєднувати соціальну діяльність із комерційною?

Так! Хоча соціальне підприємництво, як правило, є окремим підприємством, іноді підприємці можуть відкривати комерційні підприємства, які фінансують програми підтримки соціальних питань.

Все ще не до кінця зрозуміло? Давайте розберемо 3 цікаві та надихаючі приклади соціального підприємництва!

1. Books to Prisoners 

«Книги для в’язнів» — соціальне підприємництво в Сіетлі, штат Вашингтон, яке прагне покінчити з циклом рецидивів у тюремній системі. Воно приймає пожертвування у вигляді книг від членів громади та книжкових магазинів, які потім пакують і відправляють ув’язненим особам. Грошові пожертвування використовуються для підтримки операційних витрат, таких як оренда офісних приміщень та придбання матеріалів, необхідних для розсилки книг.

2. TranSanta

TranSanta – це унікальне соціальне підприємництво, яке очолює громада. Він веде акаунт в Instagram, який містить і висвітлює історії трансгендерної молоді, яка потребує допомоги/підтримки. Ця молодь створюють списки бажань того, що їм дійсно потрібне, а зацікавлені учасники спільноти, які хочуть допомогти, можуть анонімно купувати та надсилати їм те, що їм потрібно.

3. Cracked It

Це соціальне підприємництво надає послуги з ремонту смартфонів у Лондоні, у складі якої працюють молоді люди з групи ризику та раніше ув’язнені. Підприємництво навчає молодь життєвим навичкам та надає можливість працевлаштування та заробітку членам громади, на яких, як правило, зневажає суспільство.

 

 

Recent Posts

Соціальне підприємництво: Що це таке і Чому це важливо для багатьох з нас

5 порад, щоб стати впевненішими в собі + 3 питання, на які варто відповісти, щоб дізнатися, чи впевнені ви у собі!

5 кроків, щоб знайти своє справжнє “Я”

10 питань, на які може відповісти ментор/менторка

За один рік 3 абсолютно різних позиції або історія про те, як AIESEC допоміг Діані віднайти себе справжню

7 причин, чому тобі потрібен ментор/менторка: