Блог

5 порад, щоб стати впевненішими в собі + 3 питання, на які варто відповісти, щоб дізнатися, чи впевнені ви у собі!

Як стати впевненішими у собі?

  1. Працюйте над собою

Впевненість у собі – це стан, якого можна досягти шляхом навмисних дій. Виділяти час на роботу над своїм розумом, тілом та духом (бажано принаймні годину на день) можна різними способами.

Це може бути читання, фізичні вправи й медитація вранці.

Якщо ми цілеспрямовано («навмисно») працюємо над собою, ми помічаємо, як стаємо кращими – а якщо й ще не помічаємо, – розуміємо, що наші зусилля мають принести результати.

  1. Ведіть спосіб життя, який сприяє зростанню

Відвідування курсів чи розвиток професійних стосунків, які змушують вас розвиватися, є запорукою того, що ви дійсно будете в стані постійного розвитку. Це, у свою чергу, є ключем до впевненості.

І, насправді, і курси, і стосунки можуть бути різними – можливо ні те, ні інше. Якщо ви почнете відвідувати спортзал чи книжковий клуб на регулярній основі, ви також будете кращої думки про себе.

  1. Дізнайтеся більше про синдром самозванця та те, як його позбутися

Багато професіоналів у якийсь момент відчують психологічний феномен, відомий як синдром самозванця, доповнений відчуттям страху, що все, що було досягнуто на сьогодні, було чистою удачею.

На цю тему є багато книжок, статей та відео, тому радимо познайомитися з цією темою поближче.

  1. Визнайте свою цінність за межами своєї роботи

Ваша впевненість у собі має бути заснована на тому, ким ви є, за межами вашого кар’єрного успіху. Тож знайдіть способи налагодити гармонію в собі та розвиватися.

У кожного свій унікальний шлях: можливо, вам варто спробувати себе у волонтерстві, або більше займатися спортом чи читати… Словом, пробуйте все, до чого у вас лежить серце, та що потрібно, щоб ви могли побачити свою цінність, незалежно від того, що відбувається на роботі.

  1. Dress for success.

Так, те саме правило: виглядайте так, як хочете, щоб виглядала успішна версія вас. Можливо зараз ви ще не на посаді CEO, але якщо хочете бути, варто вже зараз одягатися як CEO.

Коли ви добре виглядаєте, ви почуваєтеся добре, і ви також більш впевнені в собі.


Як дізнатися, чи ви впевнені у собі? Дайте собі чесну відповідь на наступні питання:

  1. Чи є умови, від яких залежить ваша впевненість у собі?

Якщо ваше почуття власної гідності залежить від вашої посади на роботі, доходу або ваги, ваша впевненість є «умовною».

«Умовна» впевненість добре працює, коли ці умови виконуються, але коли ситуація змінюється, ваша самооцінка та емоційне благополуччя страждають.

Важливо працювати над формуванням «безумовної» самооцінки, яка базується на визнанні власних цінностей та сильних сторін, а також на цінуванні свого життя.

  1. Ви впевнені в деяких сферах, але не впевнені в інших?

Ні, не потрібно бути впевненим у всьому. У всіх нас є сфери, у яких ми почуваємося більш компетентними, ніж в інших – і це нормально.

Насправді, люди, які в будь-яких ситуаціях поводяться впевнено в собі, імовірно, або прикидаються, або переоцінюють свої здібності.

Але важливо вірити у свою цінність та розуміти, що те, що у вас не виходить щось зробити, не робить вас анітрохи гіршими. Люди, які вірять у свою цінність, мають менший страх перед невдачею, оскільки недосягнення мети не применшує того, ким вони є як особистості.

  1. Чи вірите ви у цінність інших людей?

Справжня впевненість – це не тільки ваша оцінка себе.

Це також про те, як ви цінуєте (та оцінюєте) інших. Люди, які мають здорову самооцінку, також визнають, що і всі інші люди є цінними. Ніхто не може бути абсолютно кращим за інших – завжди є те, чому можна навчитись у тих, хто знаходиться поруч.

Recent Posts

Соціальне підприємництво: Що це таке і Чому це важливо для багатьох з нас

5 порад, щоб стати впевненішими в собі + 3 питання, на які варто відповісти, щоб дізнатися, чи впевнені ви у собі!

5 кроків, щоб знайти своє справжнє “Я”

10 питань, на які може відповісти ментор/менторка

За один рік 3 абсолютно різних позиції або історія про те, як AIESEC допоміг Діані віднайти себе справжню

7 причин, чому тобі потрібен ментор/менторка: