Блог

7 причин, чому тобі потрібен ментор/менторка:

1. Знання

Ментор/менторка – це людина, яка має більший досвід, ніж ти. Можливо він/вона досягли більшого в професійній сфері, тоді як ти тільки збираєшся почати свій бізнес, а можливо – в особистісному розвитку, тоді як ти ще намагаєшся знайти себе. Хай там як, ментори – це ті, до кого ти завжди зможеш звернутися за порадою та отримати важливі життєві уроки.

 

2. Критика

Так, інколи нам усім потрібна конструктивна критика, яку ми, на жаль, не завжди можемо отримати від родини чи друзів через ряд причин. Сім’я та друзі можуть соромитися нас критикувати та, через це, ми чуємо від них тільки позитивні характеристики, або ж їм просто складно побачити нас об’єктивно, а не через рожеві окуляри. Ментори можуть надати чесний фідбек, спрямований на наш подальший розвиток – вони скажуть, як покращити нашу стратегію аби досягти кращого результату.

 

3. Мотивація

Щоб стосунки з менторами були якісними, ти маєш щиро вірити в цінність їхніх порад та думок. Ментори мають бути для тебе люди з певним авторитетом. А часом підтримка та слова заохочення від людей, якими ми захоплюємось, та думку яких ми високо цінуємо – це саме те, що потрібне, щоб рухатися далі, попри проблеми.

 

4. Погляд зі сторони

Коли стає взагалі незрозуміло, як розвиватися, та чи приносять результат докладені зусилля, ментори – це ті люди, до яких варто звернутися. Адже вони спостерігають за твоїм прогресом зі сторони та можуть допомогти чіткіше зрозуміти, що відбувається та що робити. У цьому також цінність тривалих стосунків із менторами: вони можуть порівняти, яким ти був/була кілька місяців/років тому, і яким ти став/стала зараз.

 

5. Постановка цілей

Ментори вже пройшли певний шлях (а в ідеалі, цей шлях є схожим на той, який би хотів/хотіла пройти ти), і саме тому, їм легше розуміти, яким має бути твій наступний крок, щоб досягти бажаного. Звісно, досвід кожного з нас є унікальним, але певні етапи має пройти більшість із нас – особливо, якщо ми говоримо про людей в одній сфері чи зі спільними життєвими орієнтирами.

 

6. Нетворкінг

Дуже часто ментори мають налагоджені зв’язки з людьми, знайомство з якими могло б бути для тебе цікавим. Якщо це так, однозначно варто говорити про це менторам, щоб наступного разу, коли вони братимуть участь у якомусь заході, вони точно про тебе пам’ятали! Як знати – може пощастить та вони візьмуть тебе з собою чи поділяться твоїми контактами з цікавими для тебе людьми!

 

7. Досвід aka можливість вчитися на чужих помилках

Не буває ідеальних життєвих чи кар’єрних шляхів. А ментори – це люди, зацікавлені у твоєму розвитку, і тому не проти поділитися власним досвідом невдач, із якого ти зможеш отримати вартісний урок. Робити помилки – нормально, але якщо є можливість засвоїти урок інших та не допустити хоча б частини можливих помилок, чому б нею не скористатися?

Реєструйся, щоб знайти свого ментора!

Recent Posts

Соціальне підприємництво: Що це таке і Чому це важливо для багатьох з нас

5 порад, щоб стати впевненішими в собі + 3 питання, на які варто відповісти, щоб дізнатися, чи впевнені ви у собі!

5 кроків, щоб знайти своє справжнє “Я”

10 питань, на які може відповісти ментор/менторка

За один рік 3 абсолютно різних позиції або історія про те, як AIESEC допоміг Діані віднайти себе справжню

7 причин, чому тобі потрібен ментор/менторка: